این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

بيانيه بزرگداشت روز ملي آب

بلا ترديد بزرگداشت روز ملي آب ميتواند تلاش ارزنده و فرصت مغتنم براي پرداختن به يكي از چالش هاي اساسي كشور باشد.
جايگاه روز ملي آب در كشورِ تاريخي، فرهنگي و با تمدن كشور به قدري مهم است كه همه در برگزاري آن مساعدت و تلاش كردند. نياكان ما در قديم نيز هر ساله جشن آبانگاه را در روز دهم آبان ماه برگزار و در اين مراسم از آب تقديس مي كرده اند و لذا ملاحظه مي كنيد موضوع اهميت آب و احترام به آن يكي از خصوصيات فرهنگي مردم اين سرزمين بوده و هست.
اين بزرگداشت فرصت خوبي است براي ايجاد يك تريبون و يا ايجاد يك فضا براي به صدا درآوردن زنگ آب براي كليه دست اندركاران نظير نخبگان، مسئولان، فرهيختگان، هنرمندان، آحاد جامعه و دلسوزان كشور،فضايي بود براي طرح مباحث و ديدگاه ها. فرصتي فراهم شد جهت ارزيابي اقدامات و محيطي براي درد دل هاي دلسوزانه و خودماني . در اين روز از كساني كه منشأ خدمات ارزنده علمي، اجرائي، تكنولوژي، فني مديريتي در امر آب بوده اند قدرداني گرديد.
در اين گردهمايي ديدگاه ها و نظرات و بحث هاي ارزشمندي از طرف سخنران و شركت كنندگان داخلي و خارجي و پيام هاي دانشمندان درباره بحران آب و چالش هاي آن در وضع موجود و آينده ارائه و براي برون رفت از شرايط حاكم و فراهم نمودن بستر و زمينه هاي لازم براي رويكرد به سمت و سوي تحقق اهداف توسعه پايدار، توصيه ها و پيشنهاداتي در حد كلان بيان گرديد. اگرچه مجال براي ورود به اين مباحث در چنين ايامي عمدتا فراهم نيست. 

 

جهت مشاهده کامل متن بیانیه فایل پیوست را لطفا دانلود نمایید.

تعداد بازدید : 6970