این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

ششمین کنفرانس بین المللی-منطقه‌ای تغییر اقلیم

تغییر اقلیم یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های عصر حاضر در نیل به توسعه پایدار است. این موضوع یکی از مهم‌ترین چالش‌های اقتصادی و اجتماعی بشر در دوره حاضر و آینده برای کشور است. بنابراین لازم است همکاری‌های بین‌المللی در زمینه شناخت پیامدها و روش‌های سازگاری و کاهش اثرات آن صورت پذیرد.

مخاطرات ناشی از گرمایش جهانی و تغییر اقلیم قابل‌شناسایی و برنامه‌ریزی است. پیش‌بینی اقلیمی شامل پیش‌بینی‌های ماهانه، فصلی و سال‌های آینده مهم‌ترین ابزار برای مدیریت صحیح کشور است. پیش‌بینی مخاطرات اقلیمی ازجمله سیل، خشکسالی، سرمازدگی و غیره.. از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دست‌یابی به فن‌آوری‌های نوین و دانش روز برای افزایش صحت و دقت پیش‌بینی‌ها از مهم‌ترین دستاوردهای علمی بشر می‌باشد. ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم باهدف بحث و تبادل‌نظر و ارائه راهکار در خصوص این موضوعات ازجمله  سیل، مخاطرات جوی و اقلیمی، خشکسالی، گردوغبار و پيامدهای اجتماعی و اقتصادی ناشی از تغییر اقلیم برگزار می‌شود. 

 

در این راستا وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواشناسی کشور با استناد به مجوز شماره 48328/ت 56210 ه-مورخ 24/04/1398 هیات وزیران در نظر دارد ششمین کنفرانس بین المللی-منطقه ای تغییر اقلیم را در 27 و 28 آبان ماه سال جاری در سالن همایش‌های بین المللی مرکز اسناد و کتابخانه ملی با حمایت و مشارکت سایر ذینفعان برگزار نماید.

 

به منظور اطلاع از اهداف و محورهای کنفرانس و تاریخ های مهم ارسال مقالات به آدرس RCCC.irimo.ir مراجعه نمایید.

همچنین دبیرخانه کنفرانس با شماره تماس 02144991167 پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.

تعداد بازدید : 1158

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.