این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

بیانیه هیات داوران پنجمین جشنواره ملی عکس آب

 

 داوری پنجمین دوره جشنواره ملی عکس آب در اسفند ماه 98 به انجام رسید . دوره پنجم این جشنواره همانند سال های گذشته با استقبال خوبی از سوی عکاسان و هنردوستان عزیز مواجه شد. ارسال بیش از سه هزار و سیصد قطعه عکس از 570 عکاس  و همچنین برای اولین باردر بخش مجموعه عکس میزبان  بیش از 139 مجموعه عکس بودیم که خود نشان از موفقیت این استمرار و حرکت رو به رشد دارد.

اینک که در کمال تاسف در حال عبور از بحرانی ترین برهه های تاریخی کم آبی در سرزمین عزیزمان هستیم , امیدواریم که با کاشت بذر فرهنگی از طریق هنرمندان و فرهیختگان جامعه بتوان به ثمر شایسته ای رسید.

تیم داوری این جشنواره مراتب تشکر خود را از برگزار کنندگان جشنواره اذعان میدارد . بخصوص بابت همراهی همه جانبه تیم اجرایی و همچنین حمایت از اضافه شدن بخش مجموعه عکس در دوره پنجم , که موجبات برداشتن  گامی  به سمت کامل ترشدن یک جشنواره عکس حرفه ای را رقم میزند و بی شک عامل تشویق حضور عکاسان پروژه محور و متمرکز شدن آنها به موضوعاتی عمیق و ریشه ای تر خواهد شد.

به نظر می رسد این جشنواره با برگزاری 5 دوره متوالی مستعد نگاه ویژه و حمایتی متفاوت برای دوره های آینده است. با توجه به زیر ساخت های ایجاد شده و موضوعیت فراگیر این جشنواره در منطقه و دنیا می تواند با حمایت سازمان های جهانی به عنوان فستیوال بین المللی خود را مطرح کرده و به عنوان اولین جشنواره بین المللی دنیا با موضوع آب و بحران های پیش روی آن معرفی کند. از مسئولان برگزاری همایش روز ملی آب درخواست داریم تا با ایجاد شرایط مناسب همراه با استاندارد های بین المللی ، برنامه ها و ایده ها و پیش بینی های لازم به سرعت آغاز کرده تا به زودی شاهد برگزاری این جشنواره در سطحی بین المللی باشیم.

 

 در پایان هیات داوران این دوره از جشنواره با تشکر از تمامی عکاسان شرکت کننده , سه عکاس برتر را بدون رتبه و به صورت یکسان به عنوان برگزیده بخش تک عکس اعلام می کند:

بهاره محمدیان محمد مهیمنی حامد جعفرنژاد
بهاره محمدیان محمد مهیمنی  حامد جعفرنژاد

 

 

منتخب بخش مجموعه عکس: سلمان سام دلیری از چالوس را به عنوان برگزیده این بخش شایسته کسب جایزه معرفی می کند.

 

 طبق اعلام در فراخوان پنجمین دوره جشنواره عکس ملی آب  دو برگزیده در بخش های عکس برتر از نگاه شرکت کنندگان و بخش عکس نوشت اعلام می شود

جایزه عکس برتر از نگاه شرکت کنندگان :   ابراهیم رفیعی پرکوهی

جایزه بهترین نقد و نظر بخش عکس نوشت : محدثه عبداللهی

 

عکس‌های راه یافته به نمایشگاه  پنجمین دوره جشنواره عکس ملی آب 

 

تعداد بازدید : 367

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.